Austrian Airlines pezullon fluturimet në Podgoricë

13/11/2020 10:03 AM 0 komente

Austrian Airlines ka pezulluar përkohësisht fluturimet e saj midis Vjenës dhe Podgoricës për shkak të kërkesës së ulët, shkaktuar nga pandemia e koronavirusit.

Shërbimet janë pezulluar nga dita e enjte (12 nëntor) dhe do të rikthen më 17 dhjetor.

Fillimisht fluturimet do të jenë dy herë në javë deri në 4 janar, dhe pas kësaj date do të rriten me tre herë.

Nga ana tjetër, kompania malazeze “Montenegro Airlines” do të vazhdojë të lidhë Podgoricën dhe Vjenën me një shërbim dy herë në javë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of