Automatizimi do të ulë vendet e punës

04/06/2018 1:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Arben Shkodra, Sekretar i Përgjithshëm i Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë   Si po e ndryshon tregun e punësimit zhvillimi teknologjik ? Kur flasim për ndryshimet teknologjike duhet të ndalemi në dy momente: Çfarë po ndodh në botë dhe çfarë po ndodh në Shqipëri. Pse ne e lidhim me botën? Tashmë industritë tona, ose ekonomia jonë, janë të orientuara drejt rajonit dhe botës. Gjithçka që ndodh në ndryshimet teknologjike, në mos për dy apo tre muaj, brenda gjashtë muajve fillon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of