Autoriteti i Konkurrencës: BQK-ja të mos e rrisë çmimin e sigurimit të veturave

16/09/2019 8:25 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKompanitë e sigurimeve, që operojnë në Kosovë, kanë ndërmarrë prej disa javësh nismën për t’i rritur çmimet e sigurimit të automjeteve. Kurse, Banka Qendrore e Kosovës (BQK), në një raport final kishte propozuar rritje prej 35% të çmimit të sigurimit për automjete. Ndaj këtyre veprimeve ka reaguarAutoriteti Kosovar i Konkurrencës, duke thënë se kërkesa për rritje të çmimeve bie ndesh me politikat dhe Ligjin për Mbrojtjen e Konkurrencës.   Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka reaguar ndaj kërkesës së Bankës Qendrore […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of