Autoriteti i Konkurrencës / Prodhuesit e miellit fiksojnë çmimin me marrëveshje

30/11/2020 9:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAutoriteti i Konkurrencës ka arritur në përfundimin se kompanitë e prodhimit dhe tregtimit të miellit në vend përcaktojnë me marrëveshje çmimet e shitjes së këtij produkti. Në përfundim të hetimit të thelluar të tregut, është konstatuar sjellja e bashkërenduar midis ndërmarrjeve Agro Blend, Miell Tirana, Bloja, Atlas dhe Atlas Mills, në tregun e importit të grurit, si dhe importit, prodhimit dhe tregtimit të miellit. Sipas vendimit, këto ndërmarrje bashkërendojnë sjelljen duke caktuar çmimet e shitjes dhe duke kontrolluar prodhimin në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of