Autostrada Adriatiko-Joniane, mes financimeve të donatorëve dhe PPP-ve

07/12/2020 12:21 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë prill të vitit 2019, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Ministria e Transportit mori propozimet e dërguara nga konsulenti “Konsorciumi i Kompanive WYG-COWL-Atkins-Arup”, për studimin e fizibilitetit të autostradës Adriatiko-Joniane. Nëpërmjet autostradës Adriatiko – Joniane, kjo autostradë është pjesë e korridorit europian, që nis në Trieste, kalon në Kroaci, Malin e Zi, Greqi dhe më tej lidhet me portet e Stambollit, do t’i bashkëngjitet rrjetit europian në Itali, në të ashtuquajturin Korridori i Mesdheut, që nis në Spanjë e përfundon në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of