Avancojnë Brent dhe WTI

23/03/2017 9:40 AM 0 komente

Çmimet e naftës së papërpunuar e nisën këtë janë në rritje, duke lënë pas nivelin e tyre më të ulët që prej nëntorit të 2016.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.75 për qind në 48.40 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.7 për qind dhe u tregtuan me 50.99 dollarë për fuçi.

Ndërsa çmimi i arit shënoi rënie mëngjesin e ditës së sotme. Ai ra me 0.25 për qind dhe u tregtua me 1,245.60 dollarë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of