AVP, shans per transperence

04/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Flet Drejtori i Hetimit, Kreshnik Karalliu Kur ka nisur funksionimin institucioni i ri i Avokatit te Prokurimever Institucioni i Avokatit te Prokurimeve ka nisur me ligjin “Per Prokurimin Publik”. Eshte nje institucion i ri qe eshte hapur per te mbrojtur te drejtat e operatoreve ekonomike. Persa i perket organizimit, zgjedhja dhe miratimi i Avokatit behet nga Kuvendi. Qe nga gjysma e dyte e ketij viti eshte mundur te ngrihet edhe struktura e ketij institucioni te ri. Ne fakt, duhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of