Ballkani, si një ekonomi e vetme

04/09/2017 12:16 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPlani shumëvjeçar i konsoliduar i veprimit. Për një Zonë Ekonomike Rajonale në 6 vendet e Ballkanit Perëndimor   Integrimi i tregtisë, investime rajonale, lehtësimi i lëvizjes rajonale dhe ndërlidhja dixhitale janë katër shtyllat kryesore që pritet të shërbejnë si një urë për integrimin ekonomik të Ballkanit. Një draft plan shumëvjeçar i veprimit për një zonë ekonomike rajonale në Ballkanin Perëndimor (MAP) është zhvilluar me kërkesë të gjashtë kryeministrave të Ballkanit Perëndimor për të përgatitur një “propozim për një qasje të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of