Ballkanit Perëndimor / Presidenca rumune e BE-së nxit më tej integrimin

29/04/2019 11:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Presidenca rumune e BE-së do të ndikojë në përmirësimin e perspektivës së bisedimeve të anëtarësimit për vendet e Ballkanit Perëndimor, si Maqedonia dhe Shqipëria, por vetëm pas zgjedhjeve europiane në muajin maj, tha në një intervistë për EURACTIV, ministri i Punëve të Jashtme të vendit. George Ciamba, ministri i Jashtëm i Rumanisë, vendi i të cilit mori Presidencën e radhës të BE-së më 1 janar të këtij viti, tha se një nga detyrat kryesore të rolit gjashtëmujor të Rumanisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of