Banka Botërore: Kosova shënoi rritje ekonomike 4%, ky është parashikim për vitin 2021

14/10/2019 12:42 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPër vitin 2019, rritja ekonomike në Kosovë parashikohet të arrijë në 4%, krahasuar me 3.8% në vitin 2018, e nxitur nga konsumi, eksportet e shërbimeve dhe investimet. Kështu u tha gjatë prezantimit të Raportit të Rregullt Ekonomik për Ballkanin Perëndimor nga Zyra e Bankës Botërore në Kosovë. Është paraparë që rritja për vitin 2020-2021 do të jetë për vetëm 4.2%. Zyra e Bankës Botërore në Kosovë ka bërë prezantimin e Raportit të Rregullt Ekonomik për Ballkanin Perëndimor. Menaxheri i Bankës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of