Banka e pireut 49% rritje ne fitimin neto

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Volumi i rritjes së biznesit ka shënuar ritme të shpejta gjatë gjysmës së parë të vitit 2007 për Grupin bankar të Pireut, ndërkohë që edhe fitimi ka vazhduar të rritet me ritëm të lartë, si në Greqi dhe jashtë saj, bëjnë të ditur burime zyrtare të kësaj banke. Kreditë janë rritur me 37% kundrejt Qershorit 2006 dhe depozitat me 25% përkatësisht. Rritja në shifra e kredisë per 6 mujorin e fundit është 4.7 miliard Euro, e barabartë pothuajse me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of