Banka e Shqipërisë nis hetimin për subjektet e mikrofinancës, lajmërohen masa

03/02/2020 1:06 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka e Shqipërisë pohoi se ka në hetim disa subjekte të reja të mikrofinancës në vend, sidomos në drejtim të normave jo transparente të interesit. Banka e Shqipërisë argumentoi për “Monitor”, se “në përfundim të analizave dhe vlerësimeve tona në nivel tregu dhe subjektesh dhe jo domosdoshmërisht të izoluara dhe të lidhura me një  subjekt të caktuar, do të aplikojmë masat që do t’i gjykojmë të përshtatshme”   A keni një vlerësim për sektorin e mikrofinancës këtë vit në drejtim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of