Banka e Shqipërisë: Nuk jemi as pro dhe as kundër

18/11/2019 11:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Guvernatori Sejko: Të shmangin rreziqet nga kriptovalutat, por ta shohim edhe si shans për zhvillim   Banka e Shqipërisë nuk ka ende një qëndrim të qartë për kriptomonedhat, ndërkohë që çdo ditë lajmet rreth rreziqeve dhe problematikës së rregullimit të tyre zënë peshë të rëndësishme në lajmet e mediave botërore. I pyetur nga “Monitor” në konferencën e fundit për shtyp, Guvernatori Gent Sejko tha se “e kemi parë që është hedhur për konsultim publik, një projektligj për këtë çështje. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of