Bankat dhe Klima

23/12/2019 11:19 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPadyshim që Bankat Qendrore duhet t’i kushtojnë vëmendje ndryshimit të klimës. Por ato nuk duhet të shkatërrojnë misionin e tyre kryesor Akoma më të rralla janë organet shtetërore që i kanë kushtuar një vëmendje të lartë kësaj çështjeje. Shumica e qeverive kritikohen se nuk kanë bërë sa duhet në drejtim të çështjes klimatike, shkruan The Economist. E megjithatë, Bankat Qendrore, puna e të cilave është të kontrollojnë inflacionin, të mbajnë nën kontroll ciklin ekonomik dhe sistemin financiar, kanë rrezik të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of