Bankat kerkojne treg jashte

15/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Bankat po perpiqen ta shtrijne tregun e tyre te huase edhe te kliente qe jetojne jashte Shqiperise. Nese kursimet e emigranteve kane qene dhe mbeten burim i rendesishem per depozitat me kursimet e tyre, ata jane bere kliente te lakmuar edhe per huate. Emigrantet jane nje kategori e rendesishme e bleresve te pasurive te paluajtshme dhe sipas nje studimi te Bankes se Shqiperise mendohet se emigrantet kryejne rreth 30% te blerjeve te pasurive te patundshme. Por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of