Bankat, me agresive ne kreditim

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Banka e Shqiperise publikon vrojtimin e fundit me bankat private ne vend, ku konfirmohet lehtesimi i kredive, sidomos per bizneset e medha dhe kredite konsumatore per individet. Gjate ketij viti, pritet ulje e interesave per kredite ne leke Bankat private në vend kanë lehtësuar kredidhënien për individët dhe bizneset gjatë muajve të fundit të vitit të kaluar. Fakti konfirmohet nga vrojtimi i fundit mbi aktivitetin kreditues të kryer nga Banka e Shqipërisë. Lehtësimi i kreditimit në tremujorin e katërt […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of