Bankat në drejtime të ndryshme

27/11/2017 12:27 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBankat kanë vijuar rritjen e tyre të qëndrueshme në 9 muajt e 2017-s, me përjashtim të Raiffeisen që ka vijuar të tkurret dhe bankave greke, që në prag shitjeje nuk kanë ndonjë oreks për t’u zgjeruar, sipas shifrave të publikuara nga Shoqata e Bankave. Societe Generale ka kaluar në bankën e pestë më të madh në sistem, duke lënë pas Tirana Bank. Një tjetër ndryshim është që Credins ka kaluar në vend të dytë përsa i përket stokut të kredisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of