BASH & BIA, cili do te jete numri nje

23/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNje shkrirje mes dy bankash po realizohet per here te pare ne sistemin bankar shqiptar. Si do te kryhet ajo, planet e Bankes se rrer per zgjerim rajonal Për herë të parë në sistemin bankar shqiptar po realizohet një shkrirje mes dy bankave. Nga janari i vitit 2008, Banka Amerikane e Shqipërisë (BASH) dhe Banka Italo-Shqiptare (BISH) do të bashkohen në një të vetme. Shkrirja erdhi e natyrshme, pasi banka italiane Intesa San Paolo bleu fillimisht 80% të aksioneve të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of