Bashkia e Tiranës, ulen të ardhurat, taksa e infrastrukturës nivel rekord

29/06/2020 9:25 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bashkia e Tiranës kishte në total në dispozicion në vitin 2019 rreth 21.3 miliardë lekë të ardhura, me një rënie të lehtë prej 1% në raport me vitin e mëparshëm, sipas statistikave që projekti financatvendore.al vuri në dispozicion të “Monitor”. 67% të të ardhurave, Bashkia i siguron nga taksat dhe tarifat që mbledh nga bizneset dhe individët, ndërsa pjesa tjetër vjen nga transfertat e kushtëzuara dhe të pakushtëzuara të qeverisë. Tendenca negative në 2019-n është ndikuar nga rënia e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of