Bashkimet bankare

18/03/2019 8:15 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintCommerzbank dhe banka Deutsche do të fitonin shumë pak nga bashkimi i të dyjave. Normat e ulëta të interesit dhe sistemi i tre-shtyllave tkurrin fitimet   Ekonomia e Gjermanisë mund të jetë ngadalësuar, por kapitali i tij financiar po lulëzon, shkruan The Economist. Kulla të reja po rriten për t’iu bashkuar atyre të Commerzbank, Deutsche Bank, DZ Bank, Helaba dhe shumë të tjerave në qytetin e Frankfurtit. Përveç këtyre, shumë të tjera kanë nisur të projektohen. Nëse nuk do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of