BB: Borxhi i larte rrit rrezikun e investimeve

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Problemi i madh dhe perspektiv, që shqetëson ndërkombëtarët nga programi ambicioz qeveritar i zhvillimit të infrastrukturës rrugore në Shqipëri është edhe ndikimi i tij negativ mbi borxhin publik. Në raportin e BB-së, të marsit 2007, theksohet në mënyrë specifike se "pavarësisht nga një rënie e ndjeshme që nga krizat financiare gjatë viteve 1997- 1998, nivelet e borxhit kanë mbetur relativisht të larta, me rreth 55% të Prodhimit të brendshëm Bruto (PBB) dhe një mbështetje e tepërt te borxhi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of