BB: Prurjet e emigrantëve në Shqipëri do të rriten me 1.8% këtë vit

09/10/2017 1:15 PM 0 komente

Remitancat për vendet me të ardhura të ulëta dhe të mesme po rimëkëmbën këtë vit, njoftoi Banka Botërore në edicionin më të fundit mbi pritshmëritë e prurjeve të emigrantëve. Banka vlerëson se remitancat e regjistruara zyrtarisht në vendet në zhvillim pritet të rriten me 4.8%, për të arritur në 450 miliardë dollarë për vitin 2017. Në Shqipëri, remitancat pritet të rriten me 1.8%, duke shkuar në 1,07 miliardë dollarë në fund të vitit 2017 nga 1,05 miliardë dollarë që ishin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of