BB: Taksat në Shqipëri rëndojnë më shumë se në rajon

30/10/2012 1:47 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRaporti i Bankës Botërore “Të Bësh Biznes 2013” e ka ulur me tre vende renditjen e Shqipërisë. Pagesa e taksave, regjistrimi i pronësisë dhe energjia, probleme për vendin, ndonëse kryesojmë në mbrojtjen e investitorëve Barra fiskale për sipërmarrjet që ushtrojnë aktivitet në vendin tonë nuk është lehtësuar aspak, duke vazhduar të mbetet në nivelet më të larta në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Sipas raportit të Bankës Botërore “Të Bësh Biznes 2013”, të publikuar javës së kaluar, niveli i taksave të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of