BE dhe Ballkani Perëndimor, një angazhim i gjatë

09/11/2020 12:45 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë optimizëm i matur dhe një paketë e re stimujsh ekonomikë për Ballkanin Perëndimor: me “paketën e zgjerimit 2020”, BE përpiqet të nxisë integrimin e rajonit, por perspektivat janë për një progres të ngadaltë dhe asnjëherë të parashikueshëm, shkruan Francesco Martino për Europea. Një “paketë zgjerimi 2020” mjaft rigoroze, por me optimizëm të matur, shoqëruar nga një infrastrukturë e re dhe një plan strategjik investimi për rajonin. Më 6 tetor, komisioneri për zgjerimin, Olivér Várhelyi, paraqiti raportin vjetor të Komisionit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of