BE: Diskriminimi per bankat e reja

22/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Regjistrat e kredise dhe bashkerendimi i bankave te medha per te kufizuar hyrjet e reja ne treg dhe fiksimi i tarifave per pagesat me karte jane disa nga rezultatet e nje hetimi te Komisionit Europian ne sistemin bankar ne Bashkimin Europian. Si e nxit BE-ja konkurrencen ne sistemin banka Aksesi i hapur dhe i perballueshem per te dhena kreditore te nje cilesie te mire, eshte nje kusht paraprak i rendesishem per bankat qe deshirojne te ofrojne produkte bankare thelbesore […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of