BE do të rihapë kufijtë e jashtëm në korrik

15/06/2020 9:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBashkimi Europian do të rihapë kufijtë e saj të jashtëm duke filluar nga 1 korriku. Komisionerja Europiane për Punët e Brendshme Ylva Johansson deklaroi pas një takimi virtual me ministrat e brendshëm të unionit se shumica e qeverive të BE do të heqin kontrollet e brendshme te kufijve deri në 15 qershor, por te disa prej tyre procesi mund të zgjasë rreth një muaj dhe të përfundojë deri në 1 korrik. “Pra, kjo do të thotë që kontrollet e kufijve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of