BE garanton: Kriza nuk prek ndihmat “per te varferit”

08/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Ndihmat per vendet e varfra nuk duhet te nderpriten as ne koherat e kursimeve dhe gjendjes se veshtire ekonomike. Sipas Komisionerit Europian per Zhvillim, Louis Michel, ndihmat nuk jane luks dhe prandaj ato duhet te vazhdojne. Komisioneri belg shpreson se ne BE do te respektohet apeli i ministrave per zhvillim per te ndihmuar vendet e tjera, i derguar nga takimi i mbajtur ne Prage. “Argumenti im i vetem eshte fuqia e zerit tim. Por besoj se ekziston nje gatishmeri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of