BE: liberalizoni telefonine dhe ulni tarifat

17/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nje raport i Komisionit Europian kerkon hapjen për konkurrence te tregut te telekomunikacioneve Tregu i telekomunikacioneve eshte ne fazat fillestare te hapjes dhe liberalizimit. Konkluzioni eshte i Komisionit Europian per nje nga sektoret strategjike dhe me te rendesishem te ekonomise shqiptare dhe ka kritikuar mungesen e progresit te postes shqiptare, duke kerkuar liberalizimin dhe hapjen per konkurrence në këtë sektor. “Në fushat e komunikacioneve elektronike dhe teknologjive të informacionit, është arritur fare pak progres”, thotë raporti duke përfunduar se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of