BE nuk “shpëton” nga mbytja industrinë shqiptare të peshkut

08/02/2021 11:18 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBashkimi Europian refuzon të pranojë kërkesën e Shqipërisë për shtimin e kuotave të eksportit të açuges pa tarifë doganore. Ministritë e Bujqësisë, Ekonomisë dhe Financave kërkojnë të nisin negociatat me MSA-në për zgjerimin e tregut pa tarifë doganore për produkte të tjera të peshkut. Zgjidhja e ofruar kundërshtohet nga industrialistët shqiptarë, pasi rrit kostot për investim. Po sa të aftë jemi të negociojmë MSA-në…   Dorina Azo  Bashkimi Europian nuk e ka pranuar kërkesën e përsëritur të Shqipërisë për shtimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of