BEI mbështet NVM-të kroate me 342.5 milionë euro

22/03/2021 12:44 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Huadhënia e Bankës Europiane të Investimeve në Kroaci arriti në 342.5 milionë euro nëpërmjet gjashtë operacioneve të nënshkruara në vitin 2020 në mbështetje të NVM-ve të vendit. Mbi 70% e kësaj shume, ose 245.5 milionë euro, u sigurua përmes bashkëpunimit me Bankën Kroate për Rindërtim dhe Zhvillim (HBOR), duke zhbllokuar burime të reja financimi për NVM-të. 97 milionë euro të mbetura u vunë në dispozicion për kompanitë lokale përmes bankave tregtare kroate. Këto aktivitete i çuan investimet totale të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of