BEI mundëson 200 mln euro për Fondin e Zhvillimit të Serbisë

19/07/2021 12:46 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Europiane e Investimeve (BEI), banka e Bashkimit Europian, do të sigurojë një hua prej 200 milionë eurosh për Fondin e Zhvillimit të Republikës së Serbisë për rimëkëmbjen më të shpejtë të Ndërmarrjeve të Vogla dhe të Mesme (NVM) nga COVID-19. Ky është operacioni i gjashtë në vend i zbatuar nga BEI, nën paketën financiare Team Europe për Ballkanin Perëndimor, duke e çuar mbështetjen financiare totale të BEI për përshpejtimin e rimëkëmbjes së Serbisë nga COVID-19, në 380 milionë euro. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of