BERZH dhe BE mbështesin Shqipërinë

12/10/2020 8:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint60 mln euro hua dhe 40 mln euro grant për zhvillimin e sektorit të turizmit Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) dhe Bashkimi Europian (BE) mbështesin konkurrueshmërinë e sektorit të turizmit në Shqipëri nëpërmjet nënshkrimit të dy Marrëveshjeve midis BERZH dhe Qeverisë Shqiptare, në kuadër të Takimit të Përvitshëm të BERZH 2020 që formalizojnë bashkëpunimin në sektorin e turizmit. BERZH do të sigurojë një hua prej 60 milionë eurosh për financimin e infrastrukturës së turizmit, si rrugë, ura, kanalizime […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of