BERZH / Mbështetje për korridorin Adriatiko-Jonian

25/06/2018 10:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (EBRD) planifikon të investojë në zhvillimin e aeroportit Tivat dhe Podgoricë të Malit të Zi dhe në sektorin bujqësor të vendit, sipas nënkryetarit të BERZH, Alain Pilloux. Por, një tjetër projekt që pritet të marrë mbështetje nga ky institucion huadhënës është edhe korridori Adriatiko-Jonian, që do të lidhë vendin tonë me Kroacinë dhe Malin e Zi. “Ne do të mbështesim zhvillimin e aeroporteve Tivat dhe Podgoricë, si dhe, natyrisht, zhvillimin e infrastrukturës rrugore, duke […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of