BERZH përmirëson parashikimin e rritjes

19/07/2021 12:45 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) përmirësoi parashikimin e rritjes për 38 ekonomitë e saj, duke deklaruar se rimëkëmbja ekonomike ka marrë vrull. Sidoqoftë, “retë e errëta” do të pengojnë ende perspektivën ekonomike në shumë vende, ndërsa varianti Delta i virusit SARS-CoV-2, zbuluar për herë të parë në Indi, vazhdon të përhapet me shpejtësi. BERZH, e cila ndjek tendencat ekonomike në të gjithë Europën, Azinë dhe Afrikën, këtë vit parashikon rritje në të gjithë rajonin me 4.2%, krahasuar me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of