BERZH/ Problemet që shqetësojnë më shumë biznesin në Shqipëri dhe rajon

13/02/2017 1:08 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTë gjitha pengesat me të cilat përballen bizneset në vendet e Ballkanit Perëndimor përkthehen në kosto të larta. Studimi i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim “Studimi i Mjedisit për Biznesin dhe Performanca e Sipërmarrjes (BEEPS) që ka marrë në vrojtim 1,800 pronarë biznesesh dhe menaxherë bën të ditur se katër janë çështjet që kanë ndikim më të fortë: krimi, çështjet energjetike, infrastruktura e dobët dhe korrupsioni. Nga vrojtimet rezulton se mesatarisht firmat në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor humbasin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of