BERZH: SME-te shqiptare hezitojne kreditimin

22/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Laura Cela Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) u ka bërë thirrje ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme në Shqipëri që të marrin kredi për të rritur kapacitetet, në një kohë kur interesimi i këtyre të fundit duket minimal. Ndonëse prej më se dy vitesh kjo bankë ka prezantuar një linjë kreditimi prej 270 milionë eurosh në favor të SME-ve për vendet e rajonit, në Shqipëri numri i aplikantëve ka qenë i ulët, sidomos krahasuar me vendet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of