Beteja e humbur

02/04/2018 1:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTaksa e re në Rrugën e Kombit ka minuar përpjekjet e deritanishme të Shqipërisë dhe Kosovës për të rritur nivelin e bashkëpunimit ekonomik. E ardhmja do të jetë edhe më e vështirë prej lidhje vetë reja rrugore dhe hekurudhore të Kosovës me Shkupin, Serbinë dhe Beogradin, të cilat synojnë rikthimin e marrëdhënieve ekonomike me ish-federatën, duke i lënë në mes aspiratat e shqiptarëve. Skeda e koncesionit të dyshimtë që shumëfishon barrën e taksave për shqiptarët dhe thellon varfërinë për Veriun […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of