Biden ka dhënë prova për politikë dashamirëse ndaj shqiptarëve

26/10/2020 11:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Ilir Kalemaj, politolog dhe zv/rektor i Universitetit të Nju Jork në Tiranë   Ilir Kalemaj, pedagog i shkencave politike dhe zëvendësrektor i Universitetit të Nju Jorkut në Tiranë, thotë për revistën Monitor se rezultati i zgjedhjeve në SHBA do të jetë tejet i rëndësishëm për kursin e politikës së jashtme amerikane. Sipas tij, një mandat i dytë i Trump do të sjellë vijimin e politikës izolacioniste, ndërsa një fitore e Biden do të shënojë rikthim te internacionalizmi dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of