Bie dollari amerikan

16/02/2017 9:00 AM 0 komente

Kryetarja e Rezervës Federale, Janet Yellen, gjatë ditës së dytë të konferencës nuk dha detaje të tjera përveç atyre të një dite më parë.

Investitorët dhe tregtarët janë në pritje të rritjes së normave të interesit në një periudhë të afërt siç është fillimi i muajit mars të këtij viti.

Indeksi i dollarit i cili e krahason monedhën e gjelbër me gjashtë prej monedhave më të rëndësishme të grupit, ra në nivelin 100.93, duke lënë pas nivelin prej 101.76 të shënuar një ditë më parë.

Edhe franga zviceriane dhe euro humbën pikë kundrejt jenit kinez. Monedha e vetme që avancoi gajtë ditës së sotme ndaj jenit ishte dollari australian.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of