Bien aksionet aziatike

07/01/2014 9:32 AM 0 komente

Aksionet aziatike ranë, me treguesin referencë rajonal pozicionuar per renien   katër ditore ra, teksa një raport tregoi se industritë e shërbimit në SHBA u zgjeruan më pak se sa pritej dhe aksionet e lëndëve të para udhëhoqën rëniet.

Indeksi MSCI Asia Pacific humbi 0.5 për qind në 138.57 në Tokio, drejtuar për mbylljen më të ulët që prej 19 dhjetorit. Janet Yellen fitoi konfirmim e senatit të SHBA për t’u bërë kryetari i 15-të i Rezervës Federale dhe gruaja e parë në krye të bankës qendrore në historinë e saj 100-vjeçare.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of