Bien aksionet aziatike

15/04/2016 9:34 AM 0 komente

Aksionet aziatike ranë të premten teksa kujdesi për takimin e fundjavës së prodhuesve të naftës zbuti ndjesinë e rrezikut, ndërkohë që tregjet e rajonit pranuan qetësishttë dhënat relativisht optimiste të PBB-së së Kinës teksa shifrat ishin në përputhje me pritshmëritë

Nikkei .N225 i Japonisë ra 0.3 për qind dhe rezervat australiane 0.5 për qind.

Shanghai .SSEC ka humbur 0.3 për qind, ndërkohë që Kospi i Koresë së Jugut ra 0.2 përqind.

Indeksi i gjerë MSCI i Asia Pacific i aksioneve jashtë Japonisë .MIAPJ0000PUS u rrit 0,1 për qind. Indeksi ka fituar rreth 3.6 për qind në javë gjatë së cilës ai arriti nivelin më të lartë pesë-mujor, ndihmuar nga zbehja e lehtë e pesimizmit rreth ekonomisë kineze dhe rritja më parë në çmimet e naftës së papërpunuar.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of