Bien Brent dhe WTI

10/11/2017 9:29 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 0.2 për qind dhe u tregtuan me 57.04 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.3 për qind dhe u tregtuan me 57.02 dollarë për fuçi. Gjatë gjithë kësaj jave ai shënoi një rritje me 2.8 për qind.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of