Bien Brent dhe WTI

11/04/2018 9:23 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të mërkure.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 0.3 për qind dhe u tregtuan me 65.32 dollarë për fuçi, duke lënë pas kështu rritjen e madhe të shënuar gjatë një dite më parë.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.45 për qind dh eu tregtuan me 70.73 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit arriti në nivelin e tij më të lartë të javës së fundit, duke u tregtuar me 1.342.64 dollarë amerikanë për onz.

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of