Bien cmimet e naftës

03/07/2015 9:43 AM 0 komente

Çmimet e naftës ranë të premten teksa rritja në pajisjet e SHBA udhqeu frikën për mbi-ofertë dhe pasi rregullatorët kineze hapën një hetim mbi manipulimin e tregut të aksioneve.

Kontratat e së ardhmes të naftës së papërpunuar amerikane për fillimin e muajit u tregtuan në 56.66 dollarë për fuçi, 27 cent më poshtë nga mbyllja e tyre e fundit.

Kontratat e së ardhmes për treguesin referencë të naftës së papërpunaur evropiane, Brent ranë 21 cent në 61.86 dollarë për fuçi. Por kontrata vijoi me në trend në rënie që nga fillimi i majit dhe është përballur më rënie të cmimeve me pothuajse 10 përqind.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of