Bien çmimet e naftës

08/04/2021 9:05 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të enjteje.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.4 për qind dhe u tregtuan me 62.88 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 0.7 për qind në 59.34 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit avancoi me 0.6 për qind dhe u tregtua me 1,748.35 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of