Bien cmimet e naftës

19/02/2016 11:25 AM 0 komente

Kontratat e së ardhmes së naftës ranë në tregtinë aziatike të premten teksa rekordi arritur në rezervat bruto të SHBA-së ushqeu shqetësimet rreth mbi-ofertës globale, duke përcaktuar lëvizjet e prodhuesve të naftës, përfshirë Arabinë Saudite dhe Rusinë për të reduktuar prodhimin e naftës.

Treguesi referencë për naftën e papërpunuar evropiane, Brent ra 27 cent në 34.01 dollarë për fuçi, pas përfundimit të seancës së mëparshme 22 cent më ulët.

Nafta e papërpunuar amerikane ka rënë 32 cent në 30.45 dollarë për fuçi, pasi arriti 11 cent në session e mëparshëm.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of