Bien çmimet e naftës nga rastet e reja të virusit dhe tensioneve SHBA-Kinë

07/12/2020 11:42 AM 0 komente

Çmimet e naftës ranë të hënën ndërsa ndikimi pozitiv nga vaksinat COVID-19 dhe një marrëveshje OPEC + në shkurtimet e prodhimit të naftës nuk arriti të neutralizonte efektin nga rastet në rritje të koronavirusit dhe tensionet e shtuara midis Shteteve të Bashkuara dhe Kinës.

Nafta e papërpunuar Brent ra me 76 cent, ose 1.5%, në 48.49 dollarë për fuçi. Trgeuesi bruto i SHBA u tkurr me 82 cent, ose 1.8%, në 45.44 $.

“Rastet e reja të virusit dhe një raport i Reuters që sinjalizon se Shtetet e Bashkuara po përgatisin sanksione të reja ndaj zyrtarëve kinezë … tejkaluan ndjenjën pozitive të krijuar nga lajmet e vaksinave”, tha Hussein Sayed, strategu kryesor i tregut në FXTM.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of