Bilanci i Covid: 302 raste të reja, 82 të shëruar e 4 viktima

24/10/2020 4:09 PM 0 komente

302 raste janë konfirmuar në 24 orët e fundit nga 1329 testime të kryera. Tirana vijon të jetë vatra kryesore, ku 196 raste të reja i përkasin asaj.

“196 të prekur në Tiranë, 31 raste në Durrës, 17 raste në Fier, 11 raste në Tropojë, 8 raste në Kurbin, 6 raste në Pogradec, 5 raste në Shkodër, 4 raste në Kukës, Rrogozhinë, Kuçovë, 2 raste në Korçë, Kavajë, Vlorë, Mallakastër, Vorë, Patos, 1 rast në Mirditë, Kamëz, Bulqizë, Peqin”.

Edhe numri i të shtruarve në spitalet Covid është rritur.

“Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 264 pacientë, 11 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar”.

Listës të të shëruarve i janë shtuar edhe 82 qytetarë, duke e çuar në 10548 numrin e të shëruarve në vend.

Numri i viktimave shkon në 473 që nga fillimi i epidemisë.

“Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 77 vjeçar dhe një 80 vjeçare nga Tirana, një 80 vjeçar nga Fier, një 82 vjeçar nga Durrësi”.

Për statistikat më të fundit klikoni këtu: Coronavirus në Shqipëri

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of