BIO-Albania

10/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Si po rritet tregu i prodhimeve bio ne Shqiperi. Eksportuesit kane shtuar kontratat, por vuajne ende nga mungesa e perpunimit, qe ul edhe çmimin e produkteve te tyre. Ramiz Hahja eshte nje biznesmen nga Tropoja, i cili prej shume vitesh eksporton geshtenjat organike te zones se tij ne tregjet europiane. Ai shfrytezon 1700 hektare toke te certifikuar ne Tropoje per te kultivuar geshtenja dhe per t’i eksportuar me pas ne Itali, France dhe Zvicer. Per 2007-en […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of