Bis Banca ne rritje

08/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Bis Banca i ka dhene nje kthese pozitive aktivitetit te vet gjate vitit 2007 dhe ka arritur te rrise treguesit kryesore. Aktivet e bankes u rriten me 40.5%, ndersa portofoli i huave u rrit me 84.2%. Edhe viti 2007 u mbyll me humbje ne bilanc, por humbja u reduktua me 92% krahasuar me vitin 2006. Ne fakt, viti 2007 ishte vetem viti i dyte i aktivitetit te Bis Banca pas blerjes nga aksioneret italiane. Deri ne […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of